Caesar salát

salat

Uvařte si slavný Caesar salát, který byl pojmenován po svém stvořiteli Caesaru Cardinim. Jeho historie sahá až do roku 1924.

Caesar Cardini, Ital žijící v San Diegu, tento salát jednoho dne uvařil a ihned se všechen prodal.

Od tohoto dne Ceasar servíroval saláty ze zbylých ingrediencí v kuchyni, a aby zvýšil prodej, hrál s hosty jakési divadlo a jídlo servíroval přímo před hosty.

Pro 2 mlsouny:

Na salát

bílá bageta
hlávka římského salátu
2 kuřecí prsa
olivový olej
sůl a pepř

Na zálivku

2 žloutky
150 ml olivového oleje
šťávu z 1 citronu
3 ančovičky
2 lžičky dijonské hořčice
1 lžíce strouhaného parmazánu
1 lžičku worcesterské omáčky

Ančovičky si nakrájíme na malé kousky. V míse si metličkou vymícháme žloutky, citron, hořčici, sůl, pepř – ideálně čerstvě namletý, přilejeme olej, jakmile docílíme majonézové konzistence, přimícháme ančovičky a parmazán. Omáčku necháme vychladit.

Tento salát se již tradičně podává s opečenými krutonky. Na kostky nakrájenou bagetu dejte nejprve opéct nasucho do trouby, a teprve až poté ji opečte na oleji. Tím neztratíte chuť bagety, a navíc bageta nenasákne tolik olejem. Máte-li rádi česnek, pak na oleji nejdříve opečte česnek a až poté přidejte bagetu.

Kuřecí maso nakrájejte na tenké plátky, jemně okořeňte a zprudka osmažte na pánvi, na které jste předtím opékali krutonky. Pánev pak na chvíli připlopte a maso nechejte ještě trochu dopéct.

Salát důkladně umyjte pod tekoucí vodou – dbejte na to, aby se zbavil veškerého písku a natrhejte na kousky. Nandejte do podávací mísy, přisypejte k němu opečené krutony a přelijte zálivkou, nakonec přidejte plátky masa. Dozdobit můžete malými hoblinkami parmazánu.

Pokud chcete jídlu dodat jistou dramatičnost, můžete salát podávat přímo před hosty a přitom je seznámit s jeho historií.

Uvařte si slavný Caesar salát, který byl pojmenován po svém stvořiteli Caesaru Cardinim. Jeho historie sahá až do roku 1924.

rdc


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>