Ellison

ellison

Drink Ellison je jemný, hořkosladký drink stojící na skotském ginu Hendrick’s, u jehož výroby se používají drcené okurky a jemně lisované esenciální oleje z okvětních lístků růží.

3 tenké plátky okurky
4-5 lístků máty
20 ml čerstvé limetkové šťávy
20 ml sladkého sirupu
40 ml Hendrick’s gin
kapka Angostura Bitters
led

Okurky spolu s trochou sirupu a mátou promícháme v šejkru. Poté přidáme zbytek sirupu, limetkovou šťávu, gin a Angosturu Bitters. Pořádně promícháme a slijeme do koktejlové skleničky.

Jestli si myslíte, že je okurka nudná, zkuste si doma vyrobit tento koktejl tak trochu jinak.

Okurka nikdy nebyla tak lahodná. Na jeho výrobu budete potřebovat:

200 g salátové okurky, oloupané a tozkrojené na 2 části
4 lístky máty
1 snítka estragonu
130 ml Hendrick’s Ginu
40 ml vyrobené okurkové šťávy
20 ml bezového likéru
tyčinky z okurky

Okurku, estragon a mátu dáme do kuchyňského robota a mixujeme, dokud nebude nakrájená najemno. Seškrábneme ze stran misky a mixujeme přibližně 2 minuty, až získáme tekutinu. Přelijeme skrz jemné sítko do uzaviratelné misky. Měli bychom získat asi ¾ skleničky. Dáme do ledničky vychladit.

V šejkru promícháme gin, okurkovou šťávu, likér a kostky ledu. Přelijeme ideálně do koktejlových skleniček, ozdobíme okurkovými tyčinkami a podáváme.

rdc
foto: www.foodandstyle.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>