Máj food festivalů ráj

food festival

Rádi obrážíte festivaly, poznáváte se s jinými mlsouny a ochutnáváte nová jídla?

Vězte, že si již brzy přijdete na své.

V květnu totiž festivalů s food tématikou bude hned několik.

Doufejme, že bude počasí přát, ať si to festivalové mlsání můžeme hezky užít.

Pojďte se s námi podívat na co se můžete těšit.

 

Olomouc – 16. -17. května

Třetí květnový víkend se uskuteční v příjemném prostředí Smetanových sadů v Olomouci premiéra regionálního festivalu dobrého jídla a pití – Garden Food Festival. Svým záběrem ojedinělá akce svého druhu představí nejen nové trendy v gastronomii, zajímavé koncepty restaurací a špičkové kuchaře, ale také produkty místních farmářů a regionálních výrobců potravin. Milovníci dobrého jídla a pití budou mít na pikniku v parku možnost za dostupné ceny ochutnat vybrané delikatesy, exotické i místní speciality a kvalitní nápoje. Olomouc se stane na dva dny ideální destinací pro gastroturistiku, stále oblíbenější výlety za jídlem.

Litomyšl – 11. – 22. května

Kdo miluje českou kuchyni, neměl by si nechat ujít Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli. Letošní téma slavností zní „Zemčata a zelené věci“. Slavnosti trvají od pondělí 11. do pátku 22. května a po celou tu dobu budete moct navštívit gurmánskou pouť, na níž restaurace v Litomyšli a okolí vaří podle M.D.Rettigové. Celé slavnosti bude provázet hned několik soutěží. Soutěžit se bude nejen ve školních jídelnách, utkají se ji týmy hotelových škol, jedlíci bramborových knedlíků. A vyvrcholením slavností bude i soutěž Svíčková open -soutěž o nejlepší svíčkovou, otevřená pro profesionály i amatéry.

Plzeň – 22. – 24. května

V západočeské metropoli se velká kulinářská show odehraje od pátku 22. do neděle 24. května 2015. Letošní motto oblíbeného kulinářského festivalu, který už popáté přinese možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze západočeského regionu zní: Apetit Festival je teď FRESH! Oficiálním spolupořadatelem akce se totiž od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival.

Ivančice – 22. – 24. května

V jednadvaceti letech už uzrává mladický rozum, z půdy pod nohama vyvěrají výhonky životních rozhodnutí a dozrává také čas na sklizeň nasbíraných zkušeností. Pojedenadvacáté ale opět poprvé – a poprvé je ten vhodný čas na to jít s čistou hlavou vstříc novým zážitkům. Nejinak tomu bude na Slavnostech chřestu 2015 v Ivančicích – letos jen s Českým chřestem.

Praha – 29. – 31. května

Poslední květnový víkend se otevřou brány do Královské zahrady Pražského hradu a bude se zde konat již 9. ročník Prague Food Festivalu. Na třídenním festivalu můžete ochutnávat, co hrdlo ráčí, objevovat nové chutě i překvapivé kombinace známého a vyzkoušeného. Připraveny budou i kurzy vaření pro rodiny pod taktovkou renomovaných šéfkuchařů, speciální řízené degustace vína, vody, piva, rumů, koňaků či Institut chuti se slepou ochutnávkou a talkshows se zajímavými hosty. Zastavit se budete moct i v zastřešených degustačních zónách u každé restaurace anebo na relaxační Piknikové louce.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>