Manhattan

manhattan

Manhattan je považován za jeden z nejznámějších koktejlů.

Koktejl byl podstatě vytvořen v roce 1870, v klubu Manhattan (po něm je take pojmenován), a to na podnět lady Jeanette Churchill, matky Winstona Churchhilla. Lady Churchill zde pořádala banket, a tak mělo mnoho lidí příležitost tento koktejl ochutnat.
Koktejl byl  pravděpodobně známý již před touto událostí. Avšak právě zde si získal svou nebývalou popularitu.
Stal se po martini nejoblíběnějším aperitivem a základem mnoha dalších koktejlů.
V 90.letech se pak drink proslavil díky seriálu Sex ve městě, kde jej dámy často popíjejí.

5 cl Canadian club whisky
2 cl Martini rosso (červený vermouth)
kapka Angostura bitters

Všechny suroviny se vloží do sklenice s ledem a dobře promíchají. Směs se přelije do předem vychlazené koktejlové skleničky a ozdobí třešní.

Při přípravě Manhattan dry se přidává namísto červeného vermutu vermut suchý a drink se zdobí citrónem.

Zajímavost pro mlsouny
Canadian Club Whisky se vyrábí mícháním druhů whisky, které obsahují ty nejkvalitnější substance jako je kukuřice, žito, žitný slad a ječmenný slad. Míchá se už před procesem zrání. Díky tomu dostává mimořádnou jemnost patentovanou značkou Canadian Club. Tato whisky se stala populárním nápojem gentlemanů už po svém zrodu v roce 1856, gentelmani ji popíjeli ve svých klubech – odtud název „Club Whisky“. Tato whisky zraje v dubových sudech, čímž vzniká destilát s bohatým a zralým dřevitým charakterem s příchutí karamelu a ovocného vína podbarveného jemnými tóny vanilky.

rdc
foto: Flickr


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>