Meruňkové sušenky

susenky

Není nad to, začít den skvělým jídlem. Jistě, někdy vezmeme za vděk i chlebem s máslem, ale takové meruňkové sušenky, nebo cookies chcete-li, to už je jiná. A samozřejmě je o to lepší, když si je připravíme sami. Navíc to není vůbec těžké. Za hodinku máte připravené skvělé sušenky, po kterých se jen zapráší.

Kdyby náhodou zbyly i po snídani, můžete je nabídnout i odpolední návštěvě ke kávě.

 

Na 20 sušenek:

200 g másla

300 g mouky

90 g cukru

2 žloutky

5 ml vanilkového extraktu

50 g sušených meruněk

 

Máslo dáme spolu s moukou do mísy a společně je utřeme, až směs bude připomínat strouhanku. Vmícháme cukr, žloutky, vanilku, meruňky nakrájené na malé kousky a vše vymícháme do měkkého těsta. Vytvoříme z něj kuličku, zabalíme do potravinové fólie a necháme v ledničce 30 minut vychladnou. Troubu rozehřejeme na200°C. Těsto vyjmeme z lednice a na pomoučeném válu ho vyválíme, tak aby bylo asi5 mmsilné. Za pomocí vykrajovátka nebo skleničky vykrájíme 20 placek a položíme je na plech vyložený pečícím papírem. Vložíme do trouby a pečeme 10-12 minut, dokud nezezlátnou. Necháme je vychladnout na mřížce a můžeme se do nich pustit.

 

Sandra Špačková

Foto: finedininglovers.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>