Nepečené kuličky Ferrero

kulicky ferrero

Návštěva je za dveřmi a vy nemáte co nabídnout? Nebo si již začínáte lámat hlavu nad tím, jaké letos připravíte vánoční cukroví? Nechce se vám péct? Pak jsou Ferrero kuličky přesně pro vás.

Recept je velice snadný.

Ferrero kuličky patří mezi oblíbené  cukroví, které můžeme připravit na poslední chvíli. Na lískových oříšcích nemusíte trvat. Využít můžete všechny ořechy, které máte k dispozici.

1 Salko
200 g mletých lískových ořechů
50 g sekaných ořechů
50 g mletých piškotů
celé lískové ořechy
sekané lískové ořechy
čokoládová poleva (čokoláda na vaření + máslo)

Nevařené Salko smícháme s mletými a sekanými oříšky a podle potřeby přidáme mleté piškoty. Těsto by nemělo lepit. Pokud lepí, přidáme mleté piškoty. Z těsta vytvoříme kuličky a do každé vložíme celý oříšek. Kuličky dáme ztuhnout do lednice. Ve vodní lázni rozpustíme nalámanou čokoládu na vaření a k ní přidáme trochu másla. Do polevy přidáme nasekané nebo nahrubo namleté lískové ořechy. Vychlazené kuličky Ferrero namočíme do této polevy a necháme ztuhnout v lednici. Další možností je polít kuličky již hotovou polevou a obalit je v sekaných oříšcích.

Klára Věchtová
foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>