Ostropestřcový olej pokladem kuchyně

olej ostr

O pozitivních zdravotních účincích olivového oleje se hovoří velmi často. Víme, že nejzdravější je panenský a nejlépe v kvalitě bio…

Pro své zdraví však můžeme udělat ještě mnohem více. Vedle tradičních olejů totiž existují i oleje, které mají specifické zdravotní účinky a pocházejí přímo z léčivých bylin.

Takové oleje pak pro nás mohou být doslova malým kuchyňským pokladem.

Jedním z nich je ostropestřcový olej vyráběný z léčivého Ostropestřce Mariánského, jehož zdravotní účinky jsou neocenitelné především v boji s jaterními problémy, při potřebě regenerace buněk nebo posílení imunity.

Olej obsahuje vysoké množství kyseliny linolové, která patří k vícenásobně nenasyceným mastným kyselinám, oněm souhrnně nazývaným omega-6, jež jsou pro správné fungování organismu nezbytné.

Olej je přírodním zdrojem vitamínu E a fytosterolů, které přispívají k regeneraci organismu a správnému fungování metabolismu. Usnadňují hojení, pozitivně ovlivňují srdeční a mozkovou činnost a zvyšují odolnost buněk proti působení volných radikálů.

Ostropestřcový olej je pro nás dokonalým rytířem, bojujeme-li s různými typy onemocnění. Například s jaterními potížemi, cukrovkou, lupenkou nebo poruchami kardiovaskulárního systému či metabolismu.

Účinky oleje oceníme ale nejen při nemoci, vynikající je též pro prevenci. Denně postačí jedna polévková lžíce, kterou je možné přidávat do tepelně neupravených pokrmů. Ideálně se hodí například do majonéz, různých dresingů nebo salátů.

Výhodnou alternativu olej představuje i pro ty, kteří si příliš neoblíbili pití léčivých bylinkových čajů nebo užívání doplňků stravy. Stačí jedna polévková lžíce do jídla a hned víme, že jsme udělali pro naše zdraví zase o něco více.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>