Pusťte děti do kuchyně! Co připravit, když máte malé pomocníky?

vareni s detmi

Už jste někdy přizvali k vaření vaše ratolesti? To je škoda.

Vaření s dětmi totiž může být úžasná zábava a děti si společné chvíle strávené přípravou jejich oblíbených jídel určitě zamilují.

Na trhu existuje spousta kuchařek určených přímo dětem, pro začátek ale postačí, když se inspirujete recepty na vaření s dětmi od kuchařské školy Chefparade.

Abyste si vaření s dětmi užili, předem se smiřte s tím, že bude nepořádek, a to velký. Když si ale nebudete dělat starosti s drobky na podlaze a šmouhami na oblečení a vaší bílé lince, budete se při vaření všichni skvěle bavit.

Šneci z listového těsta

Slaná verze

listové těsto
cibule
máslo
sýr – ideálně plátkový nebo strouhaný eidam
salám
vejce na potření
mouka na pomoučení válu 

Sladká verze:

listové těsto
vejce na potření
mouka na pomoučení válu
moučkový cukr
skořice

Listové těsto si rozdělíme na 4 díly a z každého vyválíme tenký plát. Na něj klademe suroviny podle vlastní chuti i fantasie. Například na pláty těsta pokládáme salám, nakrájenou cibulku osmaženou na másle a sýr (nebo sladká verze: skořice, moučkový cukr). Poté těsto pečlivě a pevně srolujeme, aby nám pak při krájení suroviny nevypadly a šneci se příliš neuvolnili. Když máme těsto srolované, nakrájíme je na asi 2-3 cm silná kolečka, která položíme na plech vyložený pečícím papírem. Kolečka poté potřeme rozšlehaným vejcem, aby připečení dostala krásnou zlatavou barvu. Vložíme do trouby na cca 200°C a pečeme zhruba 30 minut.

Pokud se dětem vaření zalíbí, jděte na to chytře. Zkoušejte s nimi připravovat i ta jídla, která normálně moc jíst nechtějí. Když si je samy připraví, moc rády také ochutnají. Pro začátek to zkuste třeba s ovocem a společnými silami připravte:

Kornouty s čerstvým ovocem

4 zmrzlinové kornouty
1 jablko
1 mandarinka 
1 malý hrozen vína
12 jahod

Ovoce nakrájíme na kostičky a naskládáme do kornoutku. Výběr ovoce závisí na sezóně a fantazii. V létě můžeme použít třešně, rybíz, maliny, ostružiny, borůvky.  Naopak v zimě použijeme banány, pomeranče a můžeme doplnit třeba ořechy. Nebo prostě používejte to ovoce, které vaši potomci jíst nechtějí a vy je chcete přimět změnit názor.

Zdroj: Cheparade


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>