Fresh Festival Liberec představí hvězdy

fresh-festival_pohlreich

Mandle v hořké čokoládě se skořicí, husí paštika s Bordeaux, chlapská hořčičná omáčka, džem Kiwi & rebarbora, mangovo hořčičná omáčka s Carolina Reaper nebo angreštový jam se skořicí a kardamomem.

Co mají tyhle delikatesy společného?

Jsou to hvězdy!

Ano, nachystali jsme červený koberec a na Prima Fresh festivalu představujeme hvězdy Great Taste Awards.

„Britská soutěž Great Taste Awards, je obdoba gastro Oscarů a na festivalu bude letos hned sedm podniků, jejichž výrobky získaly jednu a více hvězd v této soutěži,“ vysvětluje pořadatel Prima Fresh Festivalu Petr Jirásek. Co byste podle něj měli určitě ochutnat, je čokoláda, kterou si dopřává samotný ománský sultán. „Jednou z nabízených delikates bude čokoláda, kterou si oblíbil sultán Ománu, a která se jako jediná zahraniční čokoláda dostala na stoly jeho paláce,“ dodává Jirásek.

Všechny prodejce delikates najdou návštěvníci v nové zóně s názvem Great Taste zóna a rozhodně tu nebude jenom čokoláda. Představí se zde výrobci marmelád, paštik, chilli omáček, nebo sirupů. Paštiky doveze podnik Melememaso, My-Chilli.eu se pochlubí originálními pálivými omáčkami, co třeba ochutnat uzenou s chmelem? Pražská čokoláda bude mít kromě jiného připravené třeba Globuli Carolini – Karlovy koule, ostřejší nabídku nachystali výrobci omáček Chilli omáčky Palíto a naopak život osladí marmelády a džemy od Cidonio, Mlsný Filip překvapí neuvěřitelnou kombinací ovocných chutí džemů.

Kromě toho, že jsou tyto výrobci držitelé ocenění Great Taste Awards, tak se pravidelně umisťují i na dalších soutěžích jako je World Hot Sauce Awards, The World’s Original Marmalade Awards, International Chocolate Awards a další.

Svět delikates se báječně propojuje se světem vína. Vinařská zóna nebude na Prima Fresh festivalu chybět ani letos, a to vše pod patronátem Vinařského fondu. Řeka Dyje protékající údolím Moravy má německý název Thaya. Z úcty k přírodě a svému regionu se stejně jmenuje i Vinařství Thaya, které na festivalu představí svou kompletní nabídku. Vinařství sídlí v novém areálu v obci Havraníky na Znojemsku a jeho majitelé o něm říkají, že je progresivním vinařstvím. Z moravských sklepů přivezou víno také rodinné podniky jako Vinařství Knoll, Vinařství Holakovský nebo Arte Vini.

Kdo má v oblibě ochutnávky vína, nesmí zapomenout na rezervaci řízené degustace. Předprodej je otevřený na webu Prima fresh festivalu a pozor, počet míst je omezený. Kromě degustace vybraných vín pod vedením zkušených sommeliéru obdrží návštěvníci při registraci jako dárek kvalitní festivalovou sklenici na víno od společnosti Crystalex.

Festivalová tour 2021

Prima Fresh festival Liberec

10. – 11. 9. 2021

lokalita: park Budyšínská, Liberec


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>