Láska prochází kuchyní…

regionalni kucharka

Také máte více než fitness raději mlsání a než byste dárky chodili kupovat, raději je vyrobíte sami? Pak jste na správné adrese. Nakladatelství Smart Press na podzim připravilo hned několik nových titulů.

„Na druhé rande přinesl formu na bábovku. Vím, že začínám zhurta, ale není čas zavázat si kuchařskou zástěrku. „Mohli bychom něco upéct“ zaobalil předem promyšlenou prověrku do slovíčka MY a blížil se do finále, kde na mě čekala rána do zátylku, a to rovnou palicí na maso: „to určitě zvládneme“. No jistě že!, během poledne jsem zvedla návštěvnost desítkám webů o vaření, snažila se chopit se za ruku několika autorek (Zpětně vám za vaši Kuchařku pro dceru děkuji, Florentýno!), které mne k tomu v anotacích na titulních stranách nabádaly, ale proboha!, zjištění, že vím o prášku do pečiva jen toliko, že nenív kapslích…

Jak to však v pohádkách o nešťastných princeznách bývá, štěstí začátečníka zafungovalo znamenitě, bábovka byla výtečná, měla tvar kypré ženy, jen se mi žel už nikdy tak excelentní kousek nepovedl, a s těstem na koláče, které nekynulo, zploštěl i náš vztah.

A tak jsem na sobě začala pracovat! Zatímco moje kamarádky šperkovaly postavu v posilovně, já nakupovala kuchařské knihy, časopisy a rozhodla jsem se na celou věc jít od kuchyně. Došla jsem k zásadnímu zjištění: najezený chlap = fajnový vztah. Zatím vařím zásadně dle kuchařek (díky vám, moji milí autoři!), a ono dá práci všechny recepty provařit! S faktem, že láska prochází kuchyní, jsme se ztotožnily v redakci všechny, a proto jsme naši první novinku tohoto roku nazvaly právě Láska prochází kuchyní – Jedlé dárky na celý rok. Vždyť nejhezčí dárek je právě ten, který připravíte vy sami – od srdce – a když je navíc pohledný a dá se sníst? Uvidíte, že kamarádi a příbuzenstvo budou nadšení. Další knížkou, kterou autorky na českém trhu postrádaly, byla kniha o dekoru rozličných cukrovinek.

Kuchařka Sladký design, je vůbec první knihou od české autorky Hany Rawlings, podle které si připravíte ty nejlepší cup cakes, cake pops, dort ve tvaru ponorky pro chlapečka, pralinky pro tatínka, nebo klidně svatební dort! Regionální kuchařka, třetí kuchařský počin nakladatelství Smart Press pak představuje ty nejlepší recepty ze všech krajů republiky, něco málo z historie i zajímavosti jednotlivých regionů. Autorkou je Petra Pospěchová, kterou můžete znát mimo jiné jako autorku mnoha recenzí.

Díky těmto knihám přijdete na to, proč jsou zrovna na Valašsku „trnky, zemňáky, špek a zelé živobytí celé“, také proč jsou hanácké omáčky bohaté a proč se v jižních Čechách mohlo másla pořádně zakrajovat. Tak neváhejte a začtěte si s mlsáníčkem.

Zmiňované kuchařky můžete zakoupit na www.smartpress.cz.

autorka textu: Adéla Hálková

foto: www.smartpress.cz

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>