Long Island Iced Tea

Tímto “čajíčkem” se opilo již mnoho statných mužů. Vzhledem ke svým ingrediencím má Long Island Iced Tea velice vysokou koncentraci alkoholu. Doporučuje se tedy konzumovat jej s opatrností, ať následující den nezačínáte pěkným bolehlavem.

Jak už tomu u většiny koktejlů bývá, není zcela jasné, kdo jej míchal jako první. Jeden z příběhů datuje jeho vznik do roku 1920, do dob americké prohibice a vzniknout měl v komunitě Long Island městěKingsportv Tennesee.

Tento nápoj má hned několik verzí. Základem první verze je pět bílých lihovin – bílý rum, vodka, gin, tequila a likér. V dalších receptech pak není obsažena vodka, jiné vynechávají tequilu. Proč se mu říká Ice Tea? Po smíchání všech ingrediencí totiž koktejl dostane světlě hnědou barvu ledového čaje. Zkuste si jej připravit a uvidíte sami.

1,5 cl vodky

1,5 cl tequily

1,5 cl rumu, bílého

1,5 Triple secu

1,5 cl ginu

2,5 cl citronového džusu (Sour mix)

střik coca coly

citron

kostky ledu

Do skla vložíme měsíček citronu a kostkový led do plna. Přidáme ingredience, zamícháme míchací lžičkou a podáváme s brčkem.

rdc


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>