Ochutnávka festivalu Foodparade 2018

piknik_foodparade

V krásných zahradách Trojského zámku se můžete těšit na již 8. ročník tradičního festivalu Foodparade.

Přijďte 1.-2. září zakončit prázdniny akcí, která vybočí z řady jiných food festivalů. Rozložte si se svou rodinou nebo přáteli piknikovou deku na trávníku uprostřed zahrad, dejte si vychlazenou skleničku dobrého vína a užívejte si!

Na festivalu Foodparade je vše servírované ve skle a porcelánu, je také připraveno velké množství sezení a piknikových zón s lehátky, kde je možné si zapůjčit deky na piknikování.

Po celý den můžete ochutnávat menu přes 30 skvělých restaurací, bister, kaváren a pop-up podniků. A kdyby to nestačilo, tak máme připravenou spoustu doprovodného programu. Tady je jejich ochutnávka toho, co Vás čeká.

Workshop zóna

Workshop zóna je tu pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového. Tenhle rok si na své přijdou děti i dospělí! Pro ty nejmenší chystáme například zdobení cupcakes se Zlatým medvídkem HARIBO a pro jejich rodiče zase workshop na zdravé svačiny s výživovou poradkyní. Nemine vás ani workshop na výrobu sushi nebo filtrované kávy. A na závěr si můžete svou návštěvu zpestřit třeba kurzem na výrobu koktejlů/míchaných nápojů, který pro vás připraví Belvedere vodka ve spolupráci s limonádami Double Dutch.

Grill & bbq

SOBOTA, NEDĚLE – 12:00, 14:00, 16:00

Výjimečný kurz pro skutečné nadšence do grilování! Uzavřený workshop pro omezený počet osob, který byste si určitě neměli nechat ujít, pokud rádi grilujete. Osvojíte si techniky grilování, zauzování a pečení. A co si ugrilujete, to si samozřejmně i sníte! Pro účastníky festivalu je workshop zcela zdarma, kapacita je omezena (max. 12 osob – nutné registrovat se na místě u hostesky přímo v zóně).

Nikon škola

SOBOTA, NEDĚLE – 12:00, 14:00, 16:00, 18:00

Jedinečná příležitost naučit se jídlo fotit tak, že vám to bude každý závidět. Můžete se těšit na inspirativní ukázky food stylingu a focení jídla pro začátečníky i pokročilé. Pro účastníky festivalu je workshop zcela zdarma, kapacita je omezena, max. 12 osob. (nutné registrovat se na místě u hostesky Nikon školy).

Pro ty, kteří by se chtěli o fotografování jídla dozvědět ještě více, je tady kurz ve spojení Nikon-Chefparade. Více zde.

Dětská zóna 

Letos se vaše děti zabaví nejen s autobusem Hamleys, ale mohou také tvořit s časopisem Kreativ a jeho kreativní dílničkou. Pro ty nejmenší bude na Foodparade medvědí stezka od Hariba! Kdo chytí prvního medvěda? :)

Otevírací doba festivalu: sobota 10:00-21:00; neděle: 10:00-20:00

Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Více informací na www.foodparade.cz, kompletní seznam vystavovatelů i s jejich menu najdete zde.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>