Old Fashioned

old-fashioned

Tento koktejl nese své jméno (staromódní) plným právem, protože patří mezi nejstarší koktejly.

Světlo světa poprvé spatřil už v 80. letech 19. století v pánském klubu v Louisville (Kentucky), aby vylepšil chuť bourbonu.

Po tomto drinku byla dokonce pojmenována sklenice, kterou všichni známe jako sklenici na whisky.

Správně se však jmenuje právě old fashioned neboli tumbler.

4 cl bourbonu
1 kostka cukru
2 kapky angostury
trochu sody
led

Cukr pokapeme angosturou a mícháme spolu se sodovkou, dokud se cukr nerozpustí. Do vzniklé pěny přidáme led a bourbon, zamícháme. Drink zdobíme koktejlovou třešničkou a plátkem pomeranče.

Zajímavost pro mlsouny

Bourbon je lihovinou původem ze státu Kentucky. Říká se, že jedinečné klima a úrodnost místní půdy mu daly základ. Aby se tato lihovina mohla nazývat bourbonem,musí splňovat spousta podmínek. Musí být vyrobena na území USA a to kvašením obilné směsi, která je složena z minimálně 51% kukuřice. Musí být dvakrát destilována a dozrávat musí v sudech z bílého dubu po dobu minimálně 3 let.

Historie bourbonu je spjata s příchodem prvních osadníků z Anglie a Irska, avšak trvalo ještě mnoho let, než se zrodil Bourbon jak jej známe dnes. Za prvního výrobce je považován Elijah Craig.

Veronika J.
foto: Pylyp Sukhenko_unsplash


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>