Příjemná společnost a kvalitní gril jsou základem vydařeného grilování

grilovani

Dnes už si oproti minulosti můžeme vybrat gril podle paliva i podle designu, který odpovídá našemu vkusu. Řada těch, kteří se v grilovací branži pohybují dlouhá léta a sledují nejnovější trendy, připravuje maso především na plynových grilech nebo na grilech na dřevěné uhlí. 

Grilování neznamená jen zábavu, ale i šetrnou přípravu masa při zachování cenných látek a nepřepalování tuků. S tím si umí poradit jak zahradní grily na dřevěné uhlí, které jsou vybaveny regulací síly plamene, tak i plynové grily, jejichž teplotu pro grilování si můžeme zvolit pomocí hořáků. Protože podařené grilování nezávisí jen na kulinářských zkušenostech, ale především na kvalitě produktu, který si pro grilování vybereme, u plynových grilů praktickou funkcí potěší odkládací plochy, kolečka pro snadné přesouvání z místa na místo nebo zadní ohřev pro rozpékání pečiva. Grily na plyn jsou navíc často vybaveny plotýnkou a běžně poklopem. Pod tím se točí horký vzduch, který stahuje vlákna v mase, takže veškerá šťáva zůstává uvnitř a nepřipaluje se na roštu.

Do dvou nenápadných misek můžeme nalít jakoukoli tekutou směs s kořením nebo pivo či víno. Vše, co připravujeme, pak získá chuť, kterou máme rádi.

Pokud chceme uspokojit chuťové fantazie hostů a potěšit je, za pozornost stojí plynový gril vybavený dvěma kovovými miskami, tzv. Aromaz systémem. Vše, co grilujeme, získá díky nim chuť a vůni koření, piva či vína, které do nich nalijeme. Výsledkem přirozeného procesu odpařování tekutiny do masa je pak příjemné překvapení pro chuťové pohárky.

Nejen grily na plyn umí připravit vše, na co máme chuť. Do řad grilů na dřevěné uhlí, které mívají složitý a zdlouhavý systém rozpalování, vstoupily nové modely s patentovanými technologickými inovacemi. Místo zdlouhavého rozpalování jsou tyto zahradní grily zapáleny během několika vteřin. Stačí listy novin, sirka a samozřejmě dřevěné uhlí. Celý systém je zkonstruován tak, že i nešika dokáže zapálit gril napoprvé. Pak už stačí vydržet pár minut, než se uhlíky rozžhaví na tu správnou teplotu pro grilování. Už můžeme jen nedočkavě sledovat, jak se maso poddává žáru uhlíků a získává zlatavou barvu. Když se pak do našeho žaludku nevejde ani kousíček masa, je čas na uhašení grilu. Ještě žhavé uhlíky smeteme do nádobky s vodou skryté v noze grilu a s pocitem jistoty, že se kolem pobíhající děti nepopálí o žhavé uhlíky, můžeme se svými přáteli či rodinou v příjemné atmosféře zahrady posedět dál.

Moderní grily na dřevěné uhlí jsou vybaveny systémy pro snadné a rychlé zapálení i uhašení.

 

Většině z nás už nestačí opékat to, co nám chutná, nad ohništěm, umění grilování jsme zcela propadli. Možná je to dávný pud zděděný po předcích, možná je to přirozená touha zvířat po mase, jedno je však jisté: vůně grilovaného masa se šíří přes ploty zahrad i z jedné ulice do druhé. Cítíte?

 

 

 

 

 

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>