Staňte se znalcem kávy

esennce_mlsanicko

Na úvod malý kvíz. Kolik zrn je potřeba na přípravu 1kg mleté kávy? Jaká země je největším kávovým producentem na světě? Kolik ml kávy dostanete, když si objednáte ristretto? Opravdoví milovníci a znalci kávy vysypou odpovědi z rukávu, jak jste na tom vy? Správné odpovědi se dozvíte na konci článku.

Máte-li v „kávovědě“ přeci jen trochu mezery a rádi byste se stali odborníkem, přihlaste se na kurz kávy, kde se naučíte spoustu zajímavé teorie a především si osvojíte techniky správné přípravy různých druhů kávy. Během celodenního kurzu proberete teoreticky cestu kávy od jejího vypěstování přes pražení a balení až po lahodný šálek oblíbeného nápoje.

Zkušení baristé, kteří kurz vedou, vás naučí správnou přípravu espressa, cappuccina, latte a také nejrůznějších kávových specialit. Budete si moci prohlédnout a vyzkoušet přípravu kávy pomocí špičkových stojů určených pro provozy a především se dozvíte, jak na správnou přípravu lahodné kávy doma.

Pro účastníky je připraven oběd ve formě bufetu a samozřejmě celodenní ochutnávání kvalitní a výborné kávy značky illy.

Kurz kávy jako dárek

Kurz kávy patří mezi zážitky, které můžete věnovat jako dárek a potěšit tak své blízké, o kterých víte, že si na kávě rádi pochutnají. Zakoupený poukaz na kurz vám bude doručen v dárkové krabičce, takže budete mít skvělý dárek rovnou v elegantním dárkovém balení. Během půlroční platnosti poukazu se obdarovaná osoba může přihlásit na pro ni nejvhodnější termín kurzu.

Kurz kávy Universita delCaffe pod záštitou značky illy si zakládá na vysoké úrovni a lektoři patří ke špičce v oboru. Můžete si být jisti, že takovým dárkem uděláte maximální radost.

Nyní je čas prozradit správné odpovědi našeho úvodního kvízu. Na přípravu 1 kg mleté kávy se spotřebuje přibližně 5 tisíc kávových zrn, největším světovým producentem kávy je Brazílie a  ristretto má maximálně 20ml. Věděli jste všechno nebo je pravý čas se přihlásit na kurz, který z vás udělá kávového odborníka?


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>