Svatební hostina (ne)tradičně

svatebni_catering_3

Svatební menu, snad nejdiskutovanější položka na seznamu svatebních příprav. Hodně lidí ani nenapadne servírovat něco jiného než „českou klasiku“. A tak to nakonec dopadne tak, že obdobně jako všichni na Štědrý večer večeří kapra a bramborový salát, na svatbě obědvají svíčkovou s knedlíkem a polévku s játrovými knedlíčky.

Co takhle zkusit něco trochu méně tradičního? 

Pokud máte se svým nastávajícím či nastávající oblíbenou kuchyni, sestavte své svatební menu právě z ní. Dnes si můžete vybrat dodavatele jídla, který se specializuje na danou kuchyni a užít si tak svatbu přesně podle svých představ.

Především v létě je vhodnější zvolit lehčí jídlo, které vaše hosty neuspí. Možná právě proto mezi nejoblíbenější kuchyně patří francouzská, italská a v poslední době také orientální. 

Sladká Francie 

Milujete Francii? Určitě nejste sami! Francouzská kuchyně vyniká nad ostatními nejen v Evropě, ale i na celém světě. Nechte si sestavit menu inspirované proslulou francouzskou kuchyní a určitě své hosty potěšíte. Zapomenout nesmíte na kvalitní sýry a dobré šampaňské. Sýrový bar doplněný kvalitními francouzskými klobáskami a dobrým francouzským pečivem jistě přijde vhod po celou dobu oslavy.

Inspirovat se u Francouzů můžete i při volbě dezertu, ve Francii je zlatým hřebem svatební hostiny croquembouche, což můžeme překládat jako „křehké kousnutí“. Tento dezert z odpalovaného těsta spojený karamelem může mít mnoho podob, nejčastěji však mívá tvar pyramidy.

Šťavnatá Itálie

Itálie a její lehká středomořská kuchyně je ideální pro letní svatbu. Jejím základem je čerstvá zelenina a mořské speciality. Počítejte však, že pokud se budete držet italské tradice, strávíte u svatebního oběda poměrně dlouhou dobu. Italové si totiž potrpí na dlouhé stolování, slavnostní oběd se skládá ze čtyř chodů.

Po domluvě s cateringovou společností můžete část chodů servírovat jako studený a teplý raut, italské předkrmy jsou totiž pro takové servírování jako stvořené! Na italské tabuli nikdy nesmí chybět ovoce, můžete tedy vyšperkovat svatební tabuli čokoládovou fontánou, kterou lze pro tyto účely často půjčit.

Pikantní orient

V poslední době stále populárnější orientální kuchyně může být tou pravou volbou pro váš svatební den. Pokud zapadne do celkového konceptu svatby a jste si jisti, že vaši hosté zvládnou divočejší orientální kombinace, jděte do toho. Pak už stačí vybrat konkrétní kuchyni a vyladit svatební menu.

Pokud budete mít na svatbě příslušníky některé národnosti, jejíž pokrmy chcete servírovat, věnujte jídlu velkou pozornost. Jídlo má totiž často i symbolický význam, tak ať vás nečeká zbytečné faux-pas. Například v Číně se jako předkrm podává pekingská kachna, která symbolizuje celek a kompletnost. Marinované kachní maso má navíc červenou barvu a ta symbolizuje štěstí.

Proberte svou volbu s odborníky, kteří pro vás budou hostinu připravovat, ti by měli být schopni vám s výběrem pomoci.

Česká klasika

Nemusíte experimentovat za každou cenu. Klidně sáhněte po tradičním českém menu, které můžete podle chuti trochu odlehčit. K české svatbě patří hovězí vývar s játrovými knedlíčky a svíčková pečeně, už proto bývá svatební oběd servírován na slavnostní tabuli. Teprve později se hosté dočkají rautu. Českou kuchyni však můžete pojmout moderně a svatební občerstvení podávat formou teplého a studeného rautu po celý den. Záleží jen na vašem rozhodnutí a domluvě s cateringovou společností.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, mějte však na paměti, že výběr kuchyně by měl korespondovat s celkovým laděním svatby. Ale nejdůležitější je, aby vám jídlo chutnalo, a vy jste si svůj svatební den užili naplno.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>