Tipy na halloweenské menu

halloweensky stul

Halloween se slaví v předvečer Všech svatých, 31. října. A je to svátek spojený s čarodějnicemi, strašidly a tajemnem.

Vyhrajte si se zdobením a strašidelnými názvy

V anglicky mluvících zemích chodí děti v maskách koledovat a pořádají se tematické párty. I u nás je tento svátek stále více rozšířený. Pokud i vy letos hostíte hallowenskou párty, máme pro vás pár tipů, jak udělat vaší čarodějnou párty nezapomenutelnou. Halloween je příležitost okořenit vaše oblíbené recepty troškou magie a hororu.Na ohořelý papír napište starodávným písmem menu večera. Popusťte uzdu fantazii a z klasických jídel udělejte čarodějnické hody. Nálada halloweenské párty bude hned autentičtější.

Předkrm: “žilnaté oční bulvy”

Uvařte vajíčka a místo žloutku dejte guacamole, a na něj kolečko zelené olivy plněné paprikou, tím vytvoříte barevnou duhovku a panenku. Dijonskou hořčicí nakreslete po “bělmu” žilky.

Polévka: “krvavý lektvar”

Klasickou rajčatovou polévku pojmenujte “krvavý lektvar” a ozdobte ji “vydloubanýma očima”, ty vytvoříte z kuliček mini mozzarelly a oliv. Očka můžete nahradit mini sýrovými toasty, které dozdobíte olivami a vytvoříte roztomilé mini duchy.

Hlavní chod: “plněný škleb”

Vykrájejte oranžové papriky ve stylu vydlabaných dýní “jack o lanterns”, naplňte je rýžovou směsí se sýrem a hovězím masem (nebo sojovým granulátem – vegetariánská verze) a dejte zapéct. Podávejte s pečeným bramborem, nebo rýží a s hustou rajčatovou omáčkou

Dezert: “pavučina s překvapením”

Ovesné sušenky ozdobte strašidelnými motivy, pavučinou, nebo čokoládovým pavoukem

Další jednoduché a efektní tipy na Halloweenské menu: 

  • Pizza z listového těsta se sýrovou pavučinou (z černých oliv můžete vymodelovat pavouky)
  • Z listového těsta můžete upéct také “křupavé prstíčky”, nehet udělejte z mandle.
  • Vydlabanou dýni naplňte špenátovým dipem a okolo dýně naskládejte do kruhu na proužky nakrájené červené papriky a mrkve, bude to vypadat jako kotlík postavený na ohni.
  • Klasické špagety s rajčatovou omáčkou ozdobte masovými kuličkami se sýrem a s černou olivou uprostřed – další strašidelný recept s “očními bulvami”.
  • Zapečené sýrové tortily (quesadilly) ozvláštníte tak, že jednu tortilu vykrájíte do strašidelného obličeje.
  • Pokud do programu zapojíte vydlabávání dýní, nevyhazujte vydlabanou dýni. Semínka opražte s cukrem a se skořicí a z dýně udělejte polévku.

Ozdobte jídelní stůl Halloweenskými dekoracemi

Místo ubrusu použijte černý tyl, nebo gázu. Na stůl dejte hodně svíček. Prázdné láhve od vína můžete použít jako svícny. Nechte vosk skapat po skle, pro tajuplnější atmosféru. Stůl posypte konfetami černých pavoučků. Použijte černé, nebo oranžové nádobí. Párty výzdoba je důležitým prvkem každé domácí oslavy. Myslete i na detaily. Vytvořte jmenovky, nebo rámečky na fotky, pro účastníky. Po bytě rozmístěte hodně balonků v Halloweenských barvách (černá, oranžová, svítivě zelená). Populární jsou také papírové girlandy, nástěnné dekorace a bannery.

K pití podávejte čarodějný likér, upíří krev, nebo zombie limonádu

Nápoje jsou na každé oslavě důležitým prvkem. Halloween je speciální příležitost, kde se můžete s alkoholickými i nealkoholickými nápoji skutečně vyřádit. Kdy jindy si dáte upíří krev, nebo zombie limonádu?

Stejně jako u jídla, zaměřte se i u nápojů na detail a popusťte uzdu fantazii. Skvělou barmanskou atrakcí je suchý led. Nasypte ho na hladinu jakéhokoliv nápoje těsně před servírováním a vykouzlíte bublající a kouřící lektvar, který nadchne všechny věkové skupiny. Máte na zahradě velké dýně? Vydlabejte jednu a a použijte jí jako misku/čarodějnický kotlík ze kterého budete servírovat nápoje. Podzimní punč (studený) je v anglosaských zemích oblíbený welcome drink na halloweenské párty pro dospělé. Recept je jednoduchý. Smíchejte bílý rum s pomerančovým, limetkovým a brusinkovým džusem. Výsledný drink ještě okořeňte pár plátky zázvoru. Do mrazáku dejte do ledovače zmrznout ke kostkám ledu bonbony, želé žížalky nebo pokud seženete čokoládové pavoučky. Hotové ledy “s překvapením” přidávejte do vašich nápojů. Červenou limonádu (“upíří krev”) můžete na vrch ozdobit želé upířími zuby.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>