Tipy na jednoduché velikonoční dekorace

velikonoce

Zářivé jarní barvy, kuřátka, zajíčci a záplava pestrobarevných kraslic. Zdá se vám tradiční velikonoční výzdoba příliš okoukaná? Inspirujte se našimi tipy a oslavte svátky jara jednoduše a stylově. 

V jednoduchosti je krása

Zkuste letos vyměnit tradiční závěsné kraslice za něco více nápaditého a vyzdobte si větvičky ve váze v minimalistickém duchu. Při výběru velikonočních dekorací sáhněte po neutrálních barvách, přírodních materiálech a jarních motivech. Skvěle vypadá jak kombinace neutrálních barev s pastelovou růžovou, tak nejrůznější motivy a nápisy. Vše doplňte pár narcisky a decentní velikonoční zátiší je na světě. K dokonalosti ho můžete ještě doladit přírodními dekoracemi, jako je sláma, vrbové proutí nebo třeba mech.

Minimalistický velikonoční svícen zvládnete i sami

Na svátečně prostřeném stole by neměl chybět ani svícen. Ten si snadno vyrobíte sami a za několik minut. Potřebovat budete čistě bílý talíř, pár obyčejných svíček, peříčka a několik vyfouknutých vajec. Při výběru vajec klidně sáhněte i po těch křepelčích, jejichž kropenatá skořápka se mezi těmi slepičími bude krásně vyjímat.

Vejce malovaná, ale ne kýčovitá

Malované, krajkou zdobené, polepené a klidně i bílé. Velikonoční kraslice ke svátkům jara zkrátka patří a nezáleží na tom, zda si je vyrobíte nebo koupíte. Pokud hledáte dekoraci, která vám bude Velikonoce zdobit několik let, sáhněte po skleněných kraslicích s folklorním květovaným motivem. Ve velikonoční výbavě by vám ale neměly chybět ani malované kraslice na špejli. Mají totiž jednu obrovskou výhodu. Výzdoba je s nimi hotová raz dva. Tu zapíchnete jednu kraslici do květináče za oknem, druhou do osení a třetí třeba do vázy. Že máte rádi minimalismus a pestrobarevné dekorace vám nic neříkají? Jednoduché mramorové vajíčko hravě zapadne kamkoliv. Ozdobí komodu, parapet i velikonoční zátiší s osením.

Nezapomeňte na věnec na dveře

Nepřehlédnutelný věnec s pestrobarevnými dekoracemi báječně ozdobí vchodové dveře. Pokud však toužíte po něčem méně okatém, věnec z proutí a několika málo dekoracemi bude pro vás to pravé ořechové. Při jeho výrobě hledejte inspiraci v přírodě. Opět můžete sáhnout po mechu, větvičkách nebo nebarvených kraslicích. Za okny by vám nemělo chybět ani tradiční velikonoční osení. Ideální dobou pro výsev je zhruba dva týdny před začátkem svátků. Do mělké misky stačí dát jen zeminu, na ní rozprostřít osení a zasypat slabou vrstvou hlíny. Takto připravené osení zvlhčete vodou z rozprašovače, misku zakryjte fólií a párátkem do ní udělejte několik dírek. Jakmile se miska zazelená, fólii z ní sundejte a zeminu průběžně zalévejte.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>