Vepřová pečeně plněná švestkami

plnene veprove maso

Vepřovou pečeni nemusíte jíst jen se zelím a knedlíkem. V době, kdy dozrávají švestky můžete do receptu přidat čerstvé švestky, mimo sezónu je nahraďte švestkami sušenými. I ty obsahují důležité vitaminy.

Jako příloha se hodí brambory v jakékoli podobě či zeleninový salát.

 

Pro 4 mlsouny:

 

100 ml zakysané smetany
500 g vepřové pečeně bez kosti
4 lžičky hořčice
sůl
pepř
100 g plátků slaniny
125 g sušených švestek
100 g plnotučného jogurtu
2 lžičky citrónové šťávy
 

Vepřové maso omyjeme a osušíme, maso nakrájíme na plátky. Maso ochutíme solí a pepřem a všechny plátky namažeme hořčicí. Plátky otočíme a švestky rozdělíme na každý plátek a zamotáme. Každý plátek obalíme slaninou. Můžeme spíchnout párátkem, aby se roláda neotevírala. Maso dáme na 20 minut grilovat a občas otočíme. Mezitím smícháme do krému smetanu, šťávu z citronu, jogurt, a zbytek hořčice. Zbývající slaninu a švestky nakrájíme na menší kousky. Na pánvi opečeme zbylou slaninu a na krátkou chvíli přidáme i švestky. Přidáme k dipu. Ochutíme jej solí, pepřem, citrónovou šťávou a v případě potřeby i cukr. Podáváme s opečeným masem.

Martina Mlsná
foto: lecker


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>