Lískové ořechy: Několik zajímavostí, které jste možná neznali

Full,And,Halfs,Of,Hazelnuts,On,White,Background.,Isolated

Víte, že konzumování nějakých 29 až 69 gramů lískových ořechů denně pomáhá vašemu srdci?

Lískové ořechy jsou vynikající i z hlediska obsahu antioxidantů a mnohých dalších látek. Fakt, že se jedná o opravdu zdravé mlsání, není třeba nijak zdůrazňovat.

Jsou opředeny spoustou zajímavostí, jež se v pozitivním slov smyslu týkají lidského zdraví.

Podívejme se na některé mnohem podrobněji.

Snižování hladiny cukru v krvi

Pokud máte vysokou hladinu krevního cukru, jen těžko byste hledali spolehlivějšího pomocníka na její snížení. Lískové ořechy jsou v tomto ohledu vynikající. Obsahují kyselinu olejovou. Ostatně dvouměsíční studie ukázala, že strava obsahující velkém množství této kyseliny dokáže mimo jiné také zvyšovat u diabetiků citlivost na inzulín. Snížení hladiny cukru je tedy v případě konzumace lískových ořechů samozřejmostí, což se zcela jistě hodí.

Zvýšení počtu spermií

Dalším solidním bonusem lískových ořechů je, že dokážou zvýšit počet spermií. Mimo jiné to zvládají i jiné ořechy nebo třeba mandle v cukru. Studie, jež tento fakt potvrzovala, zahrnovala zdravé a také plodné jedince. K tomu, aby se závěry potvrdily na větší mase lidí, je potřeba zvýšení počtu účastníků v dalších výzkumech. 

Eliminace zánětů v těle 

Záněty ve kterýchkoli částech těla jsou velmi nepříjemné. Při pravidelné konzumaci lískových ořechů se vám mohou vyhnout. Dávat si v tomto ohledu můžete i jiné plody, jako třeba mandle v čokoládě. Důležitý je v tomto ohledu vysoce citlivý C-reaktivní protein. U lidí v rámci výzkumu došlo ke snížení zánětlivých markerů. Tito lidé konzumovali 12 týdnů 60 gramů lískových oříšků za den. Jinak existuje i spousta dalších studií, jež se věnovali souvislosti konzumace lískových ořechů a míry zánětlivosti v těle. Lískové ořechy vyšly doslova jako vítězové v mnohých z nich.

 

Zdroj obrázku:

Irina Mur / Shutterstock.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>