Tom Collins

drink-tom-collins

Nápoj pochází od Johna Collinse, který pracoval jako hlavní číšník v londýnském oblíbeném hotelu Limmer. Původně se koktejl míchal s ginem Genever, ale to bylo spíše pro silnější nátury. Koktejl se stal mnohem populárnější, jakmile byl suchý gin Genever Dutch-style nahrazen sladším londýnským ginem Old Tom. Právě tato verze je známa jako Tom Collins.

Zajímavé je, že v Americe se John Collins připravuje z bourbonu a Joe Collins ze skotské

 

5 cl ginu
3cl citrónove šťávy
2 cl cukrového sirupu
soda

 

Suroviny kromě sody v šejkru protřepeme spolu s ledem. Scedíme do sklenky na několik kostek ledu a sklenici dolijeme sodou. Koktejl zdobíme plátky citronu a koktejlovou třešní.

 

Zajímavost pro mlsouny:

Hlavní přísadou v tomto koktejlu je gin.Věděli jste, že historie ginu sahá až do 16. století do Holandska? Právě tam byla prvně vyrobena pálenka s aroma z jalovce, tato pálenka se nazývá Genever. Její název je odvozen od francouzského slova genièvre (jalovec).

Za pomocí anglických pluků se tato pálenka dostala z Holandska až do Anglie. Poté následovala dlouhá cesta k tomu, aby se z této pálenky stal gin, který se již v 19. stoletím stal národním nápojem.

 

Martina Mlsná
foto: Scott Akerman_flickr


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>