Mint Julep

mint-julep

První sobota v květnu je v Louisville ve státě Kentucky zasvěcena dostihovému závodu plnokrevných koňů Kentucky derby. Na zaplněných tribunách se vždy sejde na 150 tisíc fanoušků. Tradicí tohoto závodu je popíjení legendárního koktejlu. Limitované množství tohoto koktejlu se každoročně připraví asi na sto kusů. V jeho nejluxusnější verzi se kombinuje Woodford Reserve bourbon, prvotřídní třtinový cukr, máta a led přivezený z ledovce a Aljašce. Každý rok se suroviny na jeho přípravu přivážejí z jiných zemí světa. Koktejl je servírován ve stříbrných kalíšcích, které jsou zdobeny plátky zlata. Právě tyto pohárky jsou sběrateli velice draze oceňovány. Takový koktejl vás může přijít na 1000 dolarů.

Koktejl není na přípravu nikterak složitý a i ingredience v něm obsažené jsou běžně dostupné

10 lístků čerstvé máty
1 lžička cukru
1 lžička vody
6 cl bourbonu
sodová voda

Do sklenky dáme mátu, cukr a vodu. Muddlerem jemně mačkáme lístky máty tak, aby zůstaly v celku, ale rozvoněly se. Sklenku naplníme ledem, na něj nalijeme bourbon, přes sítko přilijeme šťávu ze sklenky s mátou a dolijeme sodovkou. Zdobíme mátou a podáváme s brčkem.

Martina Mlsná
foto: Melissa Walker Horn_unsplash


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>