Nevšední gurmánské zážitky? Vyrazte do Řecka!

dovolena recko

Pokud rádi snoubíte cestování s gurmánskými zážitky, Řecko nelze nedoporučit. V této jihoevropské zemi se můžete těšit na zdravou středomořskou kuchyni, jejíž chuť Vás v žádném případě nezklame.

Právě naopak!

Dovolená v Řecku – ochutnejte speciality místní kuchyně

Řecká kuchyně má skutečně dlouhou historii, a tak zde narazíte na celou řadu tradičních jídel, která jsou připravována z čerstvých surovin. Základem jsou přitom bylinky, zelenina, kvalitní maso a ryby a samozřejmě místní olivový olej. A na své si přijdou i milovníci vína a kávy. Zkrátka a dobře poznávejte Řecko nejen z hlediska přírodních a kulturních krás, ale také jeho gurmánské tradice.

Tuto zemi každoročně navštíví obrovské množství turistů, kterých si místní váží, a proto je ubytování v Řecku skutečně na úrovni. Abyste však poznali skutečně všechny taje zdejší kuchyně, budete muset z hotelu vyrazit i do místních restaurací, hospůdek a kaváren. Připomeňme ještě, že Řecko je ideální destinací pro cestování s dětmi, takže si místní kuchařské umění může dosyta užít celá rodina.

Tipy na zajímavé turistické destinace

Jak už jsme zmínili, Řecko je rájem turistů z celého světa. Lze totiž navštívit velké množství zajímavých míst, jejichž soupis naleznete např. na Greece-tours.cz. Na Balkánském poloostrově jsou to třeba Athény, Olympská riviéra či poloostrov Chalkidiki, ale vyrazit můžete i do okolních moří. Taková místa jako ostrov Kos, Lesbos, Samos, Kréta nebo ostrov Korfu jsou hojně navštěvována takřka celoročně. A netřeba dodávat, že všude se lze setkat s kuchaři, kteří své umění dokonalé ovládají…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>