Sedlácká snídaně

Tato snídaně je tak vydatná, že po jejím snězení budete mít tolik energie, že můžete jít pracovat na pole. Slabší jedlíci by ji mohli považovat spíše za oběd. Ať tak, či tak – pochutnáte si.

Pro 4 mlsouny:

500 g brambor

120 g cibule

100 g špeku

1 nakládaná okurka

200 g červené papriky

6 vajec

200 ml mléka

sůl

pepř

50 g strouhaného sýru –gouda

1 lžíce petržele

Brambory omyjeme, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Plamen stáhneme a přikryté vaříme přibližně 25 minut. Slijeme a necháme vychladnout. Oloupeme a nakrájíme na proužky.

Cibuli oloupeme a nakrájíme najemno. Špek i nakládanou okurku nakrájíme na malé kostičky. Papriku rozkrojíme a očistíme od jádřince a také nakrájíme na kostičky.

Vejce rozšleháme s mlékem, osolíme, opepříme a přimícháme nastrouhanou goudu a natrhanou petržel.

Na větší pánvi opečeme špek. Po chvíli přimícháme uvařené brambory a cibuli. Za občasného míchání opékáme, dokud brambory i cibule nezezlátne. Přidáme okurku, papriku, osolíme, opepříme a na mírném ohni opékáme 5 minut. Poté přilijeme mléko s vejci a na velice slabém plameni, vše smícháme. Jakmile se vše spojí, máme hotovo a můžeme podávat.

rdc

foto: www.edeka.de


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>