Kuře Bang Bang z Chefparade Foodtruck

bang bang

Chefparade Foodtruck je inspirovaný velkou popularitou tohoto způsobu jídla v USA. Ve škole vaření Chefparade chtěli tento neobvyklý způsob stravování přinést do Prahy a též ukázat lidem, že i z dodávky na ulici mohou dostat fantastické jídlo, které je zdravé, čerstvé, z kvalitních surovin a za přijatelnou cenu.

Ti nejlepší kuchaři ze školy vaření Vám připraví menu, které se s hrdostí může postavit proti jakémukoliv dennímu menu.

Nevěříte? Pak si připravte jen z jejich skvělých receptů. Uvidíte, že příště už váhat nebudete.

Na přípravu budete potřebovat 

kuřecí vykostěná stehna
olej

Těstíčko na maso:

vejce
soda
jablečný ocet
sodovka
solamyl
mouka

Omáčka na maso:

arašídové máslo
rýžový ocet
kikoman
chilli omáčka
smetanové semínko

Salát:

čínské zelí
salátová okurka
bílá cibule
rýžový ocet
olivový olej
sladká chilli omáčka
sůl
pepř

Inspirace pro Váš oběd.

Kuřecí vykostěná stehna nakrájíme na menší kousky. V misce si smícháme vejce, sodu, jablečný ocet, sodovku, solamyl a mouku na těstíčko, v kterém obalíme kousky kuřete. V pánvi si rozpálíme olej a kousky kuřete na něm osmahneme. Na omáčku, do které se pak kousky namáčejí, si smícháme lžíci arašídového másla, lžíci rýžového octa, lžíci sojové omáčky, podle chuti přidáme chilli omáčku.

Zeleninu si nakrájíme – salát na nudličky, okurku na kolečka nebo kousky, cibuli nakrájíme najemno. Vše smícháme a ochutíme solí, pepřem, octem a sladkou chilli omáčkou. Zastříkneme olivovým olejem. Podáváme posypané sezamovým semínkem společně s masem a omáčkou.

Zdroj a foto: Chefparade Foodtruck

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>