Čočková polévka pro muže

Že muži potřebují pořádný dlabenec a se samotnou polévkou se nespokojí? Nebo že nemají polévky příliš v lásce? Možná… ale jen do doby, než ochutnají tuto čočkovou polévku. Je tak vydatná, že jim k tomu bude stačit jen krajíc dobrého chleba a samozřejmě nesmíme zapomenout na vychlazené pivo.

Proč by si měli tuto polévku oblíbit hlavně muži? Důvodem je její obsah – párky, pečínka a pivo.

 

 

Pro 4 mlsouny:

150 ml tmavého piva

150 g čočky

150 g cibule

120 g česneku

150 g mrkve

120 g celeru

300 g brambor

300 g uzené pečínky

300 ml zeleninového vývaru

150 g vídeňských párků

2 větvičky tymiánu

sůl

pepř

 

Pivo a 150 ml vody nalijeme do mísy a čočku do ní ponoříme, necháme dvě hodiny nasáknout. Všechnu zeleninu oloupeme. Cibuli nakrájíme na kostičky, česnek na kolečka, mrkev na proužky, celer a brambory na malé kostičky. Pečínku dáme spolu s tymiánem vložíme do většího hrnce. Pomalu přivedeme k varu. Přilijeme čočku i s pivem, osolíme, opepříme a na mírném ohni vaříme 30 minut. V případě potřeby přidáme ještě vývar. Poté vyjmeme pečeni, dáme stranou a přidáme všechnu zeleninu, vaříme 20 minut. Pečínku nakrájíme na malé kostičky a párky na kolečka. Pět minut před koncem přidáme maso do polévky a necháme prohřát. V případě potřeby ještě dochutíme a můžeme podávat.

 

Martina Mlsná

foto: www.edeka.de

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>