Domácí rotoped – ideální parťák nejen pro zaneprázdněné cyklisty

Sporty,Happy,Girl,Training,On,Exercise,Bike,At,Home,Listening

Je vaší vášní jízda na kole, ale z nějakého důvodu se svému koníčku nemůžete věnovat tak často, jak byste rádi? Díky rotopedu můžete zůstat v kondici a užívat si jízdy třeba u sebe na balkoně nebo v obýváku. Pohodlně a kdykoliv.

Rotopedy nabízejí zábavné cvičení i těm, kdo nejsou zrovna milovníky pohybu

Pojďme si přiznat, že mezi sportovci je spousta lidí, kteří milují výsledky sportu o mnoho víc než aktivitu samotnou. Pokud se i vy musíte do cvičení tak trochu nutit, ale na druhé straně víte, že pohyb je prostě potřeba, rotoped je pro vás ideální volbou. Při tréninku na tomto stroji totiž dokážete velmi efektivně spojit příjemné s užitečným.

Můžete kupříkladu sledovat váš oblíbený seriál, poslouchat edukativní podcast nebo být při lehčím tréninku součástí konverzace s rodinnými příslušníky. Mnoho modelů také disponuje transportními kolečky, díky nimž je rotoped jednoduše mobilní.

Dát si do těla tak můžete třeba i na zahradě u bazénu nebo na terase. Dávno neplatí, že domácí cvičení znamená být s tréninkovým strojem zavřený v zatuchlé garáži.

Co při výběru domácího tréninkového kola vzít v potaz?

Je zcela přirozené, že každý z nás má na rotoped trochu jiné požadavky, ale také rozpočet. A pojďme si přiznat, že příznivá cena je při výběru velmi často jedním z nejdůležitějších faktorů. Bohužel se ale stává, že si za málo peněz pořídíme žalostně málo muziky. Toho se s rotopedy v nabídce tohoto e-shopu https://hop-sport.cz/rotopedy/ obávat nemusíte. I kvalitní domácí tréninkové kolo, jak se rotopedu také přezdívá, lze pořídit za dobrou cenu.

V příjemné cenové relaci nalezneme v obchodech především dva typy domácích rotopedů. Manuální model s magnetickým odporem je levnější variantou vhodnou pro začátečníky, takzvané vyhlídkové jezdce nebo třeba seniory.

Pro intenzivnější tréninky a milovníky sportovních výzev je pak ideální variantou některý z elektromagnetických modelů. Ty disponují počítačem, který zaznamenává a vyhodnocuje údaje o vašem cvičení. Kdykoliv se tak můžete přesvědčit o tom, jak se vaše výsledky posouvají kupředu.

Pravidelné ježdění na rotopedu je přínosem pro vaše tělo i mysl

Lidé si domácí rotoped pořizují z rozličných důvodů. Někdo potřebuje zredukovat svou fyzickou hmotnost, pro někoho je prioritou vyrýsovaná figura, a jiní zase chtějí zůstat ve skvělé fyzické kondici v rámci péče o své vlastní zdraví. Pro všechny vyjmenované je domácí rotoped geniální volbou.

Jako při outdoorové jízdě na kole, i při tréninku na rotopedu je prospěšným způsobem zapojeno srdíčko. Dochází k rozproudění krve, jež je dobré pro celý kardiovaskulární systém.

Víte ale, že je pravidelný trénink na rotopedu velkým benefitem také pro vaše psychické zdraví? A to jak preventivně, tak přímo v období akutního stresu nebo třeba úzkostí. Fyzická aktivita totiž odpoutá vaši pozornost od problémů. A hormony, které lidské tělo při sportu vyplavuje se pak postarají o navození pozitivnější nálady.

Jednoduše, až na vás bude všechno padat, sedněte na rotoped a uvidíte, že za chvíli se nic nebude zdát tak černé.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>