Koktejl Tom & Jerry – ideální do chladných dnů

tom a jerry 2

Jerry Thomas byl prvním profesionálním barmanem, který se specializoval na míchané koktejly, pracoval v podniku El Dorado v San Franciscu.

Jednoho dne přišel do tohoto baru unavený zlatokop a žádal si drink, který ho postaví na nohy a bude chutnat jako oheň. Jerry se zamyslel a připravil Blue Blazer a Tom & Jerry – zkratka jeho jména a byl za ně bohatě odměněn zlatem.

Oba drinky se staly v baru velmi oblíbenými a byly zde podávány vždy v zimě. Tom & Jerry byl k dostání s první sněhovou vločkou a Blue Blazer při teplotě pod deset stupňů.

2 cl jamajského rumu
2 cl koňaku
horká voda
vejce
moučkový cukr
mletá skořice
mletý hřebíček
muškátový oříšek

Žloutky oddělíme od bílků. Z bílků vyšleháme sníh, žloutky poté také vyšleháme. Smícháme dohromady, přidáme všechno koření a rum. Za stálého míchání přisypáváme cukr, dokud bude nezískáme konzistenci nadýchaného těsta. Do teplé sklenice nalijeme koňak, přidáme 2 vrchovaté lžíce našeho těsta, dolijeme horkou vodou a nastrouháme muškátový oříšek.

Sandra Špačková
foto: Maitri / CC BY-NC-SA


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>