Old Fashioned

Old Fashioned

Tento koktejl nese své jméno (staromódní) plným právem, protože patří mezi nejstarší koktejly. Světlo světa poprvé spatřil už v 80. letech 19. století v pánském klubu v Louisville (Kentucky), aby vylepšil chuť bourbonu.

Po tomto drinku byla dokonce pojmenována sklenice, kterou všichni známe jako sklenici na whisky. Správně se však jmenuje právě old fashioned neboli tumbler.

 

 

 

4 cl bourbonu

1 kostka cukru

2 kapky angostury

trochu sody

led

Cukr pokapeme angosturou a mícháme spolu se sodovkou, dokud se cukr nerozpustí. Do vzniklé pěny přidáme led a bourbon, zamícháme. Drink zdobíme koktejlovou třešničkou a plátkem pomeranče.

 

Zajímavost pro mlsouny

Bourbon je lihovinou původem ze státu Kentucky. Říká se, že jedinečné klima a úrodnost místní půdy mu daly základ. Aby se tato lihovina mohla nazývat bourbonem,musí splňovat spousta podmínek. Musí být vyrobena na území USA a to kvašením obilné směsi, která je složena z minimálně 51% kukuřice. Musí být dvakrát destilována a dozrávat musí v sudech z bílého dubu po dobu minimálně 3 let.

Historie bourbonu je spjata s příchodem prvních osadníků z Anglie a Irska, avšak trvalo ještě mnoho let, než se zrodil Bourbon jak jej známe dnes. Za prvního výrobce je považován Elijah Craig.

rdc


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>