V brněnských ulicích zavládne chilli. Chystá se totiž již 11. ročník Chillibraní

foodiesfeed-com_chilli-pepper-plant

V sobotu 2. září 2023 opět zavládne v brněnských ulicích chilli. Bude se degustovat letošní úroda papriček a výrobky z nich. Příjemný letní gastro festival Chillibraní nabídne spoustu stánků s jídlem, pitím, chilli ve všech podobách, doprovodný program a jako již tradičně bude soutěž CHILLIŽROUT 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání chilli papriček. Akce bude probíhat v pohodovém duchu v areálu Bzzzukot v brněnských Židenicích, který je volně přístupný od 11.00. Ve stáncích se budete moct těšit na ochutnávky chilli a dobrot z nich jako třeba omáčky, papričky i věci potřebné k jejich pěstování. Méně ostré jazýčky se nemusí bát, stánky nabízí i méně pálivá jídla a k tomu jim zpříjemní dobrou chuť doprovodný program v areálu plné zeleně, kde se můžete v klidu odpočinout. Nebudou chybět ochutnávky od řemeslných pivovarů.

Doprovodný program

V průběhu dne proběhne soutěž v pojídání pálivého burgeru od našeho partnera U Dřeváka Beer&Grill, dále pivní soutěž s partnerským pivovarem. Ochutnávat a hodnotit se budou omáčky, chutney a podobné chilli mňamky, z nichž jedna získá ocenění Výrobek roku. Hlavní částí programu bude v 18:00 CHILLIŽROUT 2023 a na závěr koncert kapely.

Chilližrouti

Soutěž CHILLIŽROUT 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého je každý rok zlatým hřebem celé akce a hlavně šou, která baví účastníky i diváky. Chilližrouti letos budou konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality od pálivostí kolem 10 tisíc SHU, až po vzorky obsahujících SHU v miliónových číslech. Proběhne kolem dvanácti soutěžních kol, kdy se s každým zvyšuje obsah kapsaicinu v přichystaném vzorku. K zapojení do soutěže je nutná registrace na stránce pro soutěžící. Letos bez omezení počtu soutěžících.

Festival se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha, primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a místostarostky městské části Brno Židenice Jana Šťastná.

Pomáháme

10% ze sobotní tržby našich partnerských restaurací půjde na podporu nemocného Kubíka Melouna s cystickou fibrózou.

Buďte u toho taky

Zastavte se v den konání akce a ochutnejte to nejlepší z letošní chilli úrody. Pro zástupce médií budeme mít na místě připravenu ochutnávku v podobě vzorků podobných tomu, co budou konzumovat soutěžící Chilližrouti!

Veškeré informace najdete na www.chillibrani.cz.

-TZ-
foto: foodiesfeed.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>