Cosmopolitan

cosmo

Cosmopolitan, v Americe zvaný jako Cosmo dnes zná snad každý. Tento drink se proslavil díky Madonně.

Ta ho pila při své návštěvě v Rainbow baru v New Yorku a připravil jí ho světoznámý barman Dale DeGroff. Po její návštěvě barmanovi volalo spousta novinářů a ptali se, co to Madonna pila za sexy drink.

Ještě známějším se poté Cosmo stal díky hlavním hrdinkám seriálu Sex ve městě.

Degroffovi se připisuje vznik Cosmopolitanu, ten to však odmítá a říká, že pouze zkopíroval recept z knihy The Craft Of The Cocktail a přidal do něj Cointreau.

Někdy se uvádí, že jeho tvůrkyní je barmanka z Floridy Cheryl Cook. Další aspirant na původ drinku spadá až do 60. let 20. století. Společnost Ocean Spray totiž ve své reklamě předvedla drink s názvem Harpoon a jeho recept tehdy zněl: 3 cl vodky, 3 cl brusinkové šťávy a vymačkaný řez limety.

Cosmopolitan, jak ho známe dnes obsahuje

3 cl vodky

3 cl cointreau (pomerančový likér)

3 cl brusinkového džusu

šťávu z půlky limety

Poměr ingrediencí se však bar od baru liší.

Před přípravou dáme do koktejlové skleničky led, aby byla skvěle vychlazená. Dále si ukrojíme půlku limety a její šťávu vymačkáme do shakeru. Ze skleničky led vysypeme a dáme ho do shakeru spolu s přísadami a mícháme. Drink naléváme přes stainer nebo přes sítko.

Sklenička se zdobí tenkým řezem pomerančové kůry nebo limetkou. Pokud se chcete před svými hosty blýsknout, tak pomeranč odflambujte. Škrtněte zápalku a ohřívejte řez pomerančoné kůry, poté šťávu z kůry vymáčkněte do plamene sirky, v ten moment vznikne malý ohýnek. Kůru pomeranče pak vhoťe do drinku. Voilà drink je na světě.

Nezbývá než popřát: Na zdraví!

rdc

 

 

 

 

 

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>