Smoothie

smoothie

Smoothie je míchaný a zpravidla chlazený, osvěžující nápoj vyrobený z čerstvého ovoce nebo zeleniny, nejlépe bez přidaného cukru či umělých sladidel a konzervantů.

Průkopníky této vitaminové bomby byli v roce 1920 Julius Freed a Bill Hamlin, kteří vytvořili drink “OrangeJulius”, který se velice podobná smoothie, jak ho známe dnes.

Stephen Kuhnau zakladatel známé firmy Smoothie King pak v devadesátých letech zrealizoval tovární výrobu tohoto nápoje. Nápoj byl nabízen jako zdravá alternativa mléčných koktejlů a stal se velmi rychle populární.

Nicméně žádné průmyslově zpracované smoothie nenahradí vitaminový obsah čerstvě připraveného nápoje. Procesem pasterizace se totiž ničí vitamín C a další vitamíny a enzymy.

Smoothie je možné konzumovat i jako rychlou snídani nebo svačinu nebo podávat jako welcome drink na přivítání hoostů. Dejte jednoduše prostor své kreativitě při tvorbě vlastních kombinací přísad nebo se inspirujte níže.

Malinovo – borůvkové smoothie

300 ml plnotučného mléka

2 lžíce bílého jogurtu

1 lžíce javorového sirupu

25 g malin

50 g borůvek

25 g černého rybízu

Všechny přísady rozmixujeme do pěny. Nalijeme do sklenic.

Výborně chutná, pokud pěnu ve sklenici zaprášíte opraženým sezamem!

Banánové smoothie

-          pro ty, co nemohou kravské mléko

125 g celých loupaných madlí

600 ml sójového mléka

2 vyzrálé banány

1 ĺžička přírodního vanilkového extraktu

skořice

Do mixéru dáme mandle, přidáme mléko, banány a vanilku. Mixujeme, dokud nezískáme krémovitou hmotu. Přelijeme do sklenic a posypeme skořicí.

rdc


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>