Zdravá snídaně pro každého – i pro ty, kteří nemají čas

snidane_rohliky-s-maslem

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ale často z ní uděláme jen rychlý rituál, ve kterém sáhneme po nejlehčí možné variantě. Třeba po rohlíku s máslem.

Jistě, když máme čerstvé pečivo je to lahůdka. Naše tělo nám za ni ale příliš nepoděkuje a taková snídaně nám nedodá tolik energie, kolik bychom ráno potřebovali.

I pro ty, kteří nemají ráno mnoho času, je možné připravit chutnou a zároveň zdravou snídani, která dodá tělu potřebné živiny a energii na celý den.

Pojďme si představit několik snadných a rychlých receptů na zdravou snídani.

Ovesné vločky s ovocem a ořechy

Ovesné vločky jsou skvělou volbou pro rychlou a vydatnou snídani. Stačí zalít horkou vodou nebo nízkotučným mlékem a nechat krátce odstát. Poté můžete přidat čerstvé nebo sušené ovoce, například maliny, borůvky, banány nebo jablka, a posypat celou směs mandlemi, lískovými ořechy nebo vlašskými ořechy. Ovesné vločky dodají dostatek vlákniny a sacharidů, ovoce zase vitamíny a ořechy zdravé tuky.

Avokádový toast

Rychlý a výživný avokádový toast je skvělou alternativou k rohlíku s máslem. Rozmačkejte zralé avokádo vidličkou a nasypte ho na celozrnný chléb nebo toustový chléb. Přidejte špetku soli, čerstvě mletý pepř a pokapejte citronovou šťávou. Pro pestřejší chuť můžete přidat rajčata, kousky kuřecího masa nebo vajíčko na tvrdo. Avokádo je bohaté na zdravé tuky a vlákninu, která zasytí na delší dobu.

Smoothie

Pokud nemáte čas na klasickou snídani, můžete si připravit smoothie plné vitamínů a minerálů. Do mixéru dejte čerstvé nebo mražené ovoce (například banán, jahody, borůvky), nízkotučný jogurt nebo rostlinné mléko a přidejte špetku skořice nebo medu pro sladkou chuť. Smoothie vás rychle nakopne a přitom dodá tělu důležité látky.

Jogurt s ořechy a medem

Pokud máte rádi sladkou snídani, můžete si dopřát nízkotučný nebo řecký jogurt, který je bohatý na bílkoviny. Přidejte si do něj nasekané ořechy, semínka nebo müsli a zakapejte medem. Tato snídaně je vydatná, chutná a rychle připravená.

Zdravá snídaně nemusí být časově náročná ani nudná. S trochou kreativity a několika jednoduchými surovinami si můžete připravit chutnou a vydatnou snídani plnou živin. I když je snídaně často nazývána „důležitým jídlem dne,“ je hlavní, abyste si vybrali variantu, která vám vyhovuje a dodá vám dostatek energie na celý den. Takže zapomeňte na stereotypní rohlík s máslem a zkuste některý z těchto zdravých receptů. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Veronika E.
foto: effenbergerova.com


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>